Przekaż 1% podatku

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"
KRS: 0000037904
z dopiskiem " na leczenie i rehabilitacje Justyny Szałajko nr 5528"

Akademia Coachingu Rodzicielskiego danutazdaniewicz@akademiacr.pl tel. 513 060 300

Partnerzy:

Symbolika logo

Logo przedstawia niezwykły złoty medal – z trzema wstęgami. Reprezentuje on wspólny sukces w pokonaniu trudności. Wysyłamy w ten sposób na starcie ważny komunikat:

rodzina jest drużyną, a więc porażka i sukces są wspólne.

Nie ma miejsca na złoto dla mamy, srebro dla taty itd. Wszyscy muszą włożyć 100% serca w zażegnanie kryzysu. Problemem nie jest krnąbrny Jaś czy uparta Małgosia – problem jest całej rodziny. I medal będzie jeden dla całej rodziny, niepodzielny. Medal cenniejszy niż złoto – ciepły dom pełen miłości i szacunku.

Trzy wstążki w trzech różnych długościach oddają kolejną ważną dla nas prawdę. Na pierwszy rzut oka zdaje się, że po prostu najdłuższa dla taty, średnia dla mamy a najkrótsza dla dziecka. Długość wstęg symbolizuje jednak coś bardziej złożonego: różne charaktery, różne role, różne obowiązki.

Wstęgi reprezentują zatem podstawowe zadanie coachingu rodzicielskiego:

sprawienie, by różnorodność w rodzinie przestała być źródłem konfliktu a stała się jej bogactwem – bodźcem do rozwoju i wzajemnej inspiracji.

Co więcej, nie przypisujemy nikomu konkretnej „wstążki” ponieważ rodzina jest tworem dynamicznym – sytuacje życiowe jak i również sami ludzie się zmieniają. Z czasem może stać się tak, że symboliczna długa wstęga przypadnie dorosłemu dziecku, średnia ojcu a najmniejsza chorej mamie.